طراحی داخلی

نکات مهم خرید مبلمان

نکات مهم خرید مبلمان

عواملی که هنگام خرید مبلمان باید به آن توجه کرد

 

برای اتخاذ هوشمندانه ترین تصمیمات ممکن برای خرید مبلمان، ما لیستی از اشتباهاتی که باید از آنها اجتناب کنید گردآوری کرده ایم. طراحان داخلی می گویند که نادیده گرفتن این توصیه های تخصصی ممکن است منجر به خرید ناگهانی مبلمان ناخوشایند و ناامید کننده ای شود که مقیاس نامناسب، کیفیت پایین و موجب پشیمانی خریدار شود.

قبل از خرید

قبل از شروع هر تصمیمی یک مرحله فکر و برنامه ریزی ضروری است. خرید بدون آگاهی ممکن است بزرگترین مشکل مبلمان باشد. هنگام خرید مبلمان وقت بگذارید.

طراحان می گویند در نظر گرفتن عملکرد قبل از خرید اولویت اصلی است. با کمی آینده نگری، مطمئناً در زمان خرید خود صرفه جویی می کنید و در نهایت به یک مبلمان مناسب تر دست پیدا می کنید.

هنگام خرید مبلمان، بلند مدت فکر کنید. در نظر گرفتن طول عمر از منظر کیفیت و طراحی بسیار مهم است.

خرید برای پر کردن شکاف

مانند دکور، مبلمان را نباید فقط به خاطر از بین بردن شکاف خریداری کرد. فقط به این دلیل که شما به دنبال یک میز قهوه جدید هستید، به این معنی نیست که باید به اولین میز قهوه خوری که می بینید بسنده کنید.

برای جلوگیری از چنین اشتباهاتی، توصیه می شود به جای اینکه صرفاً از ظاهر آن به صورت آنلاین یا در یک نمایشگاه راضی باشید، درباره یک قطعه تحقیق کنید. هنگامی که مبلمان مورد علاقه خود را پیدا کردید، یک قدم به عقب بردارید و سعی کنید مطمئن شوید که برای شما مناسب است.

در مورد کیفیت قطعه تحقیق کنید. «این قطعه از چه موادی ساخته شده است، به عنوان مثال آیا چوب واقعی است.

 

 

کیفیت مبلمان

جنس چوب

نوع چوب به کار رفته در ساخت مبل، یکی از مهم‌ترین فاکتورهای تعیین کیفیت آن است. چوب‌های باکیفیت مانند راش، گردو، بلوط و افرا، استحکام و طول عمر بالایی دارند. مبلمان کلاسیک و استیل غالباً از چوب راش و گردو ساخته می‌شوند. چوب راش به دلیل استحکام بالا و رنگ روشن، محبوبیت زیادی دارد. چوب گردو نیز با رنگ قهوه‌ای و رگه‌های زیبا، ظاهری لوکس به مبل می‌بخشد. مبلمان راحتی معمولا از چوب سفید یا روسی ساخته می‌شوند. این نوع چوب‌ها ارزان‌تر هستند، اما به دلیل نرمی، ممکن است در اثر استفاده مداوم، زودتر کیفیت خود را از دست بدهند. به دقت به رگه‌ها و طرح چوب توجه کنید. چوب‌های باکیفیت دارای رگه‌های طبیعی و زیبا هستند.

نکات مهم خرید مبلمان

بررسی کلاف مبل

کلاف مبل، اسکلت و استخوان ‌بندی اصلی آن است که کیفیت، طول عمر و استحکام مبل را تعیین می‌کند. تشخیص کیفیت کلاف در هنگام خرید، به شما کمک می‌کند تا مبلی بادوام و باکیفیت را انتخاب کنید. مبل را به آرامی تکان دهید. اگر لق یا لرزان بود، نشان‌دهنده استحکام ضعیف کلاف است. روی مبل بنشینید و بلند شوید اگر صدای جیرجیر شنیدید، نشان‌دهنده مشکل در اتصالات یا عدم استحکام کلاف است.سطح کلاف باید صاف و بدون ناهمواری باشد. ترک، شکستگی یا زدگی در کلاف، نشان‌دهنده کیفیت پایین آن است. مبل با کلاف باکیفیت، وزن مناسب و متناسب با ابعاد آن دارد. مبل‌های خیلی سبک، احتمالاً از چوب‌های ضعیف و بی‌کیفیت ساخته شده‌اند.

بررسی فوم و اسفنج

فوم و اسفنج به کار رفته در نشیمن و پشتی‌ها، باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد تا به مرور زمان نشست نکند و شکل خود را از دست ندهد. فوم سرد از جمله فوم‌های باکیفیت است که به دلیل تراکم بالا، طول عمر و مقاومت بالایی دارد و در مبل کلاسیک استفاده می شود.

 

برای بررسی اسفنج نکات زیر را در نظر بگیرید

با لمس و فشار اسفنج کیفیت را بسنجید

با دست به قسمت‌های مختلف مبل فشار وارد کنید. فوم و اسفنج باکیفیت، به سرعت به حالت اولیه خود باز می‌گردند و اثری از فرورفتگی باقی نمی‌ماند. در فوم‌های سرد، اگر انگشت خود را به مدت ۱۰ ثانیه روی آن فشار دهید، پس از برداشتن انگشت، جای فرورفتگی به آرامی به حالت اولیه باز می‌گردد. در اسفنج‌های باکیفیت، با لمس سطح آن، حس نرمی و لطافت را به وضوح حس می‌کنید.

تست چگالی اسفنج

دو اسفنج با ابعاد مشابه را در نظر بگیرید. اسفنجی که سنگین‌تر است، چگالی و تراکم بیشتری دارد و در نتیجه، از کیفیت و عمر بالاتری برخوردار است.

بررسی ظاهر

فوم و اسفنج باکیفیت، دارای ساختاری یکنواخت و بدون برآمدگی و فرورفتگی هستند. در اسفنج‌های بی‌کیفیت، ممکن است شاهد رگه‌های رنگی، حفره و یا تکه‌های جدا شده باشید.

دوخت و دوز مبل را بررسی کنید

دوخت و دوز مبل باید دقیق و محکم باشد. اتصالات پارچه باید با ظرافت و دقت انجام شده باشند تا درزها باز نشوند و پارچه پاره نشود. مخصوصاً در قسمت‌های اتصال و گوشه‌ها توجه کنید. از خرید مبلمانی که دوخت و دوز نامرتب و ضعیف دارد، خودداری کنید.

تشخیص کیفیت رنگ مبل در هنگام خرید

رنگ مبل یکی از مهم‌ترین مولفه‌های زیبایی و جذابیت آن است. رنگی که انتخاب می‌کنید می‌تواند به طور کلی دکوراسیون منزل شما را تحت تاثیر قرار دهد. اما علاوه بر زیبایی، کیفیت رنگ نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. رنگی که به درستی انتخاب و اجرا نشده باشد، به سرعت زیبایی خود را از دست می‌دهد و جلوه مبلمان شما را زشت و کهنه می‌کند.

یک دستی رنگ

تمام قسمت‌های مبل، اعم از بدنه، پایه‌ها، دسته‌ها باید به طور یکنواخت رنگ شده باشند. هیچ گونه ناهمواری، لکه، یا تغییر رنگی نباید در سطح آن مشاهده شود.

صاف و صیقلی بودن سطح

سطح مبل باید صاف و صیقلی باشد و هیچ گونه زبری یا پستی بلندی در آن حس نشود. وجود ناهمواری در سطح رنگ نشان‌دهنده کیفیت پایین رنگ و یا عدم مهارت کافی در رنگ‌آمیزی است.

عدم وجود ترک یا پوسته پوسته شدن

رنگ مبل باکیفیت نباید ترک خورده یا پوسته پوسته شده باشد. وجود ترک یا پوسته پوسته شدن نشان‌دهنده کیفیت پایین رنگ و یا عدم چسبندگی کافی آن به سطح مبل است.

 

رنگ باکیفیت باید در برابر خراشیدگی مقاوم باشد. با ناخن خود به آرامی سطح مبل را خراش دهید. اگر رنگ به راحتی خراشیده شد، از کیفیت پایینی برخوردار است.

همچنین برای خرید بهتر کنسول می توانید با مطالعه جدیدترین مدل کنسول در سایت دیمان خریدی موفقیت آمیز داشته باشید.

همکاران ما در مجموعه طراحان دیمان تمام تلاش خود را می کنند تا شما خانه ای منحصر به فرد و رویایی داشته باشید.

 

امکان سفارش طرح مدنظر خودتان از طراحان دیمان برای مشاوره رایگان یا ثبت سفارش با شماره تماس های :

 0920483718209904837182   حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *